Create your blog and photo album with postbit
Create your blog and photo album

Create new post

Content:

Upload a picture:
Tags (keywords separated by comma)

Save Cancel
mojereckeostrovy:   Followers: 0 ; Following: 0

Explore mojereckeostrovy's photo albums:
Photos from posts (6)

Ostrov SerifosJe Serifos scénický jeden z nejkrásnějších ostrovů Kykladského souostroví. Turisté milují Serifos. Kulatý ostrov s 1300 obyvateli a se 70 kilometrů čtverečních střední kykladský ostrov. Dvě velká města na Serifos jsou přístav Livadi a hlavní město Chora v horách.
 
Je Livadi krásný přístav. Pláž Livadi není zvláště velká. Nicméně, pár minut chůze od hotelu se nachází mimo populární pláž Livadaki, jedna z nejkrásnějších pláží na Serifosu. Také "Coralli Camping" je v Livadaki, jeden z nejlepších kempů v Kykladách. Livadi nabízí mnoho ubytování uprostřed cenové rozpětí. Nicméně, jednoduché, levné pokoje není snadné najít přístavní město Serifos. Jedná se o oblíbený přístav.
 
Livadi má překvapivě skvělý noční život s mnoha bary a nočními kluby. Populární mladé publikum je hlasité disco "Captain Hook". Také mnoho taveren a restaurací v místě. Livadi nicméně, není jeden z nejlevnějších míst v přístavu Kyklady. V Livadi jsou bankomaty, taxi, pronájem automobilů a pronájem motocyklů. Banka neexistuje v Serifos.
 
Hlavní město Chora na Serifosu je pouze 2 km od přístavu v Livadi. Stejně jako všude v Kykladách je staré místo v horách, tam se budete cítit lépe zde v dřívějších dobách mohla chránit před piráty. Pro mnoho znalců je nejkrásnější místo v Kykladách - zejména klasická architektura domů a vesnice přesvědčit. Dvě muzea se nachází v Chora Serifos: malé Heritage museum a Archeologické muzeum s exponáty ze starověkého řeckého a římského období. V obou vstup je zdarma. V Chora existuje několik pokojů k pronájmu, ale nějaké pěkné taverny. Levné pokoje se dostanete na "Stavros", krčma na náměstí, který také hostí autobusová zastávka.
 
 
Sever ostrova Serifos poskytuje dobré turistické stezky a několik krásných vesnic. Zajímavý je klášter Taxiarhon. To je v současné době k dispozici pouze mnichem obytné, návštěvníci, jako je klášter na Serifos a klášterní kostel. Jeden z krásné značené turistické Serifos Livadi vede z po Kallistros a další do kláštera.
 
Na jihu ostrova Serifosu je Magalo Livadi je jedna z nejkrásnějších pláží na Serifos. Ganema je další hojně navštěvovaná písečná pláž. Kontalas je bývalá hornická obec, která je však téměř opuštěná a působí jako město duchů.
 
Autobusy odjíždějí z přístavu Livadi přibližně každou hodinu Chora. Na severu do kláštera a podle autobusovou dopravu Kallistos v sezóně dvakrát denně, právě v těch místech na jihu. Mimo sezónu je na Serifos výrazně méně autobusy.
 
Trajekty do Atén a sousední ostrovy, jako je Paros a Sifnos tam jsou každý den v létě. Také v období 1 - 2 krát denně do Atén, Kimolos, Milos a Kythnos. Méně přechody do jiných Kykladské ostrovy, na nejlépe ještě do Syros a Santorini. Ostrov nemá letiště.
 
 
Nejkrásnější pláže
 
Nejlepší určitě stojí na Serifos je Psilli Amos (v překladu: jemný písek), asi 10 minut jízdy na východ Livadi. Na pláži má 2 taverny, z nichž severní dosáhla velmi dobrou kuchyni. Bay před Psilli Amos může mimochodem nudistická koupání se oddával (Premium Sostis).
 
Po Psilli Amos sledovat, jak krásné pláže Livadakia (s nejkomplexnější pláži nabídce hospody), Ramos a Ganema (v jihozápadní části ostrova), kde Ganema také pláž taverna má. Megalo Livadi Koutalas a jsou v současné době nedoporučuje, protože pláže, ale pláž Sykamia v severní části ostrova (také s pláž hospoda).
 
 
Silnice Serifos
 
V současné době, silniční síť je značně rozšířena Serifos a většina z ulic - a to i na pláže zátoky. Jsou zpevněné a dobře řídit.
 
 
Trajekty Serifos
 
Jízda v sezóně (od poloviny července do září) 4x denně trajekt do přístavního města Livadi. Minimálně 2 pocházejí z Atén. Pátek a neděli tam jsou ještě více trajekty.
 

Post by mojereckeostrovy (2014-06-09 12:51)

Tags: ostrov Serifos

Post your comment:

Name: Email: Site:


| Explore users | New posts | Create your blog | Create your photo album |
| About Postbit | Our blog | Terms of use | Contact Postbit |


Copyright © 2019 - postbit.com